Modele 3D Mesh

Modele 3D Mesh to trójwymiarowe obrazy wykonywane z danych zebranych podczas nalotu drona. Generowane modele 3D znajdują zastosowanie w pracy:

  • inżynierów,
  • archeologów,
  • architektów,
  • budowniczych,
  • planistów zagospodarowania przestrzeni publicznej.

Modele 3D Mesh są odwzorowaniem danej powierzchni lub obiektu za pomocą siatki wielokątów. W zależności od gęstości tej siatki uzyskiwane są odpowiednie dokładności.

Wykorzystanie modeli 3D mesh

Modele 3D Mesh są szczególne przydatne do wizualizacji, wykonywania dokładnych obliczeń mas ziemi lub innych materiałów sypkich składowanych w dużych hałdach, doskonale sprawdzają się także jako materiał wyjściowy do modelowania CAD i nie tylko.

Rozwiązania technologiczne pozwalają na efektywniejsze wykonywanie wielu prac, które w klasycznej postaci pochłaniałyby więcej zasobów. Cieszące się coraz większą popularnością modele 3d mesh znajdują zastosowania przede wszystkim w pracach terenowych. Możliwości przetworzenia pozyskanych obrazów do formatów cad sprawiają, iż tworzenie projektów inżynieryjnych jest dużo prostsze, tańsze a przede wszystkim szybsze. Wpływa to nie tylko na czas realizacji inwestycji, lecz wpływa bezpośrednio na ich koszt.

Modelowanie z wykorzystaniem sieci wielokątów pozwala na uzyskanie ogromnej precyzji w trakcie tworzenia projektów, realistyczne odtworzenie warunków terenowych i poprzez dokładną analizę zezwala na znalezienie potencjalnych słabych punktów jak również odkrycie struktur, których dostrzeżenie z poziomu gruntu może nie być możliwe.

Dron Matrice 300 RTK

Szybki kontakt