DJI Inspire 2

DJI Inspire 2 + X5S to zestaw, w skład którego wchodzi dron Inspire 2 z licencjami CinemaDNG / ProRes, aparaturą sterującą Cendence, oraz z kamerą Zenmuse X5S.

 

PROFESJONALNA JAKOŚĆ OBRAZU

Z quadrocopterem Inspire 2 zintegrowano system obróbki obrazu CineCore
2.0, zdolny do nagrywania video 5.2K w formatach CinemaDNG RAW, Apple ProRes i innych.

 

KAMERA

Wyposażona w sensor MFT, Kamera Zenmuse X5S posiada dynamikę tonalną równą 12.8 przysłony, a także lepszy od X5R stosunek sygnału do szumu i odwzorowanie kolorów. Produkt marki DJI może współpracować z ośmioma standardowymi modelami obiektywów Micro 4/3, o ogniskowych od 9 do 45mm. Dzięki nowemu systemowi obróbki obrazu CineCore 2.0 zintegrowanemu z quadrocopterem Inspire 2, Zenmuse X5S jest w stanie nakrywać video 5.2K/30fps CinemaDNG i Apple ProRes (wymagane jest wykupienie osobnych licencji) oraz 4K/60fps H.264 lub H.265 (100 Mb/s). Wspierane są zdjęcia seryjne DNG 20.8 MPix w 20 klatkach.

Phantom 4 Pro +

DJI Phantom 4 PRO jest jeszcze bardziej ulepszoną wersją poprzedniego, doskonałego niemal modelu, Phantom 4. Jego największą zaletą jest nowoczesna kamera, która posiada przekątną o długości 1 cala i obiektyw 20 Mpx, dzięki czemu możliwe jest nagrywanie perfekcyjnych filmików – w jakości 4K i przy 60 klatkach na sekundę. Do tego dochodzi jednak także szereg innych udogodnień, które teraz wymienimy, a później postaramy się wszystkim zainteresowanym nieco bardziej szczegółowo opisać prezentowany produkt zatem:

 • wyposażony został w tryb Burst Mode, pozwalający na wykonanie całej serii zdjęć, by następnie wybrać spośród powstałych fotografii tą najlepszą
 • posiada regulowany mechanicznie czas otwarcia migawki
 • wyposażony jest w system FlightAutonomy, by móc omijać z łatwością przeszkody, jakie pojawiają się na drodze urządzenia
 • posiada system transmisji obrazu HD Lightbridge, połączony z ulepszonym kontrolerem
 • posiada inteligentny system Time Division Multiplexing, który umożliwia transmisję obrazu bez zakłóceń
 • posiada system transmisji obrazu DJI Lightbridge HD, o większym niż dotychczas zasięgu, pozwalającym na transmisję obrazu na żywo nawet z 7 kilometrów, bez względu na warunki atmosferyczne
 • wyposażony został w dwa moduły kompasowe oraz podwójne jednostki IMU
 • posiada inteligentny akumulator, który szybko informuje właściciela o możliwych problemach
 • może latać aż 30 minut!
 • aktualizowana na bieżąco – również w trakcie lotu – Aplikacja DJI GO zapewnia poprawne funkcjonowanie i obsługę wszystkich dostępnych w urządzeniu funkcji, trybów i systemów
 • zaprogramowany został tak, by móc szybko i jak najprościej powrócić z misji do domu, dzięki trybowi Return to Home

Inne tryby, w jakie wyposażony został dron to między innymi:

 • tryb ActiveTrack, podzielony na tryby Trace, Profile i Spotlight
 • tryb Trap Fly, podzielony na kolejne tryby: Forward, Backward oraz Free
 • zaawansowany Tryb lotu: Position, Atti i Spo
Dron phantom 4 pro
Dron Phantom 4 RTK

Phantom 4 RTK

Dron profesjonalny dla specjalistów

Model DJI Phantom 4 RTK  to jeden z modeli z serii Entreprise, która została specjalnie zaprojektowana z myślą o profesjonalistach: geodetach, inżynierach, inspektorach budownictwa czy dekarzach, którzy na co dzień potrzebują skutecznej pomocy w określaniu i analizowaniu precyzyjnych danych dotyczących danego budynku czy danej inwestycji.

Mapowanie na wyższym poziomie

Dzięki temu, że najnowszy dron z serii Entreprise został przygotowany pod kątem pomocy osobom pracującym w trudnych warunkach, można przewidywać braki w precyzji i je poprawiać. Tak działa moduł RTK, zamontowany w tym dronie. Jest to specjalny system pozycjonowania o centymetrowej dokładności. W jakim celu? Ma to za zadanie zachować maksimum precyzji, co sprawi, że zdobywane i gromadzone dane są lepiej wykorzystane i lepiej przystosowane do użycia przez inżynierów z różnych branż. DJI Phantom 4 RTK to najbardziej kompaktowe urządzenie do mapowania terenu na niskim pułapie.

Mnóstwo dodatkowych możliwości

Zaletą modelu Phantom 4 w wersji RTK jest także to, że można go dowolnie modyfikować i komponować wedle własnego uznania. Dlatego dron od DJI – Phantom 4 RTK może być dostosowany poprzez kilka opcji połączenia:Poprzez system pozycjonowania D-RTK 2 Mobile Station,Poprzez stację D-RTK 2 GNSS,Poprzez połączenie drona z siecią stacji referencyjnych, bazujących na NTRIP i transporcie RTCM przez protokół internetowy za pomocą dongla w technologii 4G czy Wi-Fi,Poprzez przechowywanie danych obserwacji systemu satelitarnego oraz ich wykorzystanie w procesie PPK (Post Processed Kinematics).

 

Pozycjonowanie najwyższej jakości

Moduł RTK zintegrowany został z DJI Phantomem 4 RTK, co sprawia w rzeczywistości, że dane pozycjonujące z dokładnością do centymetra są łatwiejsze w użyciu. Metadane obrazu zostają znacząco poprawione poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii mapowania. Precyzję zapewnia właśnie moduł RTK, który został w tym modelu doposażony modułem GNSS.Co to daje?To przede wszystkim większa stabilizacja samego lotu w terenach, w których inżynierowie są zmuszeni korzystać z tego sprzętu – w mocno zaludnionych miastach, gdzie jakość sygnału jest słaba. Zarówno GNSS, jak i RTK dbają o optymalizację bezpieczeństwa lotu i zbieranie precyzyjnych i dokładnych danych geodezyjnych czy inspekcyjnych.

Sensor wysokiej kalibracji

Dron profesjonalny DJI Phantom 4 RTK został wyposażony w specjalny, jednocalowy sensor CMOS, który dysponuje 20 megapikselami oraz migawką mechaniczną. To pozwala mu na mapowanie terenu bez charakterystycznych szwów, a same zdjęcia pozbawione są efektu rolling shutter. Co ważne, wysoka rozdzielczość umożliwia osiągnięcie wielkości terenowej na poziomie 2,74 cm na wysokości 100 m.W przypadku tej serii dronów specjalistycznych, szczególnie dba się o kalibrację dystorsji optyki oraz o parametry obrazu, co pozwala na dopasowanie uzyskanego zdjęcia w konkretny, kontekście, przewidzianym dla konkretnego klienta.

DJI Mavic 2 Zoom

DJI Mavic 2 Zoom posiada 12 megapikselową matrycę 1/2.3 CMOS, która jest wyposażona w czterokrotny zoom dodatkowo z dwukrotnym zoomem optycznym (24-48 mm). Daje to gwarancję uchwycenia zarówno dokładnego punktowego zbliżenia, jak i uchwycenia obrazu od szerokiego kąta. Dzięki czterokrotnemu, bezstratnemu zoomowi podczas ujęć full hd mamy możliwość zachowania bezpiecznej odległości od obserwowanych przez nas ludzi, przedmiotów, pojazdów, obiektów czy budynków. Pozwala to na tworzenie wspaniałych ujęć z dystansu przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Nowy Mavic ma poprawioną dokładność oraz prędkość zbliżeń – aż o 40%. Oprócz tego system autofocus pozwala utrzymać dany cel wyraźnie widocznym i wyostrzonym, zarówno w trakcie oddalania obrazu, jak i jego przybliżania. Wielką zaletą DJI Mavic 2 Zoom jest Dolly Zoom – pozwala on dostosować ostrość obrazu w zależności od prędkości lotu.

DJI Matrice 200

Matrice 200

Drony szturmem zdobyły serca wielu ludzi. To bezzałogowe statki powietrzne, które potrafią wykonywać autonomiczne, albo też zdalnie sterowane loty. W różnych – mniejszych, większych, bardziej lub mniej zaawansowanych wersjach – można je dostać w każdym dobrym sklepie. Jeśli ktoś jednak poluje na coś specjalnego, z pewnością powinien rozważyć zakup nowoczesnego DJI Matrice 200 IP43. Dron może być używany zarówno przez osoby prywatne, jak i w sprawach zawodowych. Jest doskonały na przykład w inspekcjach, pracach poszukiwawczych, mapowaniu 3D czy precyzyjnym rolnictwie. To produkt najwyższej jakości, bardzo nowoczesny i posiadający wiele dodatkowych, interesujących funkcji. Warto je wszystkie poznać i bliżej przyjrzeć się wszystkim zaletom urządzenia!

7 km 38 minut IP432kg
Zasięg kontroli maksymalny czas lotu stopień ochronymaksymalna ładowność

Kamera termowizyjna Zenmuse XT2

Podwójna wizja. Najwyższa inteligencja

Poznaj kolejną generację komercyjnych rozwiązań dla dronów razem z najnowszą kamerą XT2. Dzięki połączeniu czujnika termicznego FLIR Tau2 i kamery 4K wyposażonej w najlepszą na rynku stabilizację oraz niezwykłą technologie uczenia maszynowego, XT2 szybko przetwarza podniebne dane w niezwykły podgląd pozwalając znacznie oszczędzić czas oraz pieniądze.

Trimble Catalyst

Innowacyjna myśl techniczna w Trimble Catalyst

Sekret Trimble Catalyst to przeniesienie oprogramowania sterującego dedykowanymi chipami GNSS drogich odbiorników wprost do kodu aplikacji instalowanej bezpośrednio na smartfonie z systemem Android. Ta aplikacja to właśnie Trimble Mobile Manager z usługą Trimble Catalyst. Dzięki współpracy z systemem Android każda z aplikacji wykorzystujących geolokalizację może korzystać z wysokiej dokładności Trimble Catalyst. Dla użytkownika dostępne są zarówno profesjonalne aplikacje GIS zintegrowane z Trimble Catalyst, takie jak topoXpress, jak i cała gama innych aplikacji wykorzystujących tę technologię dzięki pozorowaniu lokalizacji – funkcji systemu operacyjnego Android.

Dostępne tryby dokładności w Trimble Catalyst:

 • 1 metr – powtarzalna dokładność do 1 m w optymalnych warunkach. Wykorzystywane są dane korekcyjne z usług Trimble RTX dostępne przez Internet lub odbierane drogą satelitarną przez pasmo L-band. Korekcja działa na całym globie.
 • Submetrowy – powtarzalna dokładność do 30 cm w optymalnych warunkach. Wykorzystywane są dane korekcyjne z usług Trimble RTX dostępne przez Internet lub odbierane drogą satelitarną przez pasmo L-band. W obszarach gęściej rozmieszczonych stacji bazowych Trimble możliwa jest szybsza inicjalizacja i uzyskanie dokładności do 30 cm (w całej Polsce). Poza tymi obszarami dokładność wynosi do 50 cm.
 • Decymetrowy – powtarzalna dokładność do 10 cm w optymalnych warunkach. Wykorzystywane są dane korekcyjne z usługi Trimble VRS Now dostępne przez Internet lub z lokalnych sieci stacji referencyjnych, jeżeli użytkownik posiada w nich odpowiednie konto. Inicjalizacja odbywa się w technologii Trimble RTX, następnie przechodzi do Trimble VRS Now lub lokalnego dostawcy.
 • Precyzyjny – powtarzalna dokładność do 1-2 cm w optymalnych warunkach. Wykorzystywane są dane korekcyjne z usługi Trimble VRS Now dostępne przez Internet lub z lokalnych sieci stacji referencyjnych, jeżeli użytkownik posiada w nich odpowiednie konto. Inicjalizacja odbywa się w technologii Trimble RTX, następnie przechodzi do Trimble VRS Now lub lokalnego dostawcy.

Główne cechy Trimble Catalyst:

 • Lekka waga całego zestawu – tylko 300 g
 • Kompaktowość i mobilność – wymiary anteny tylko 130 x 60 mm
 • Możliwość połączenia z dowolną aplikacją na systemie Android
 • Niska cena za zestaw pomiarowy
 • Subskrypcyjny model korzystania z technologii – płacisz tylko za to czego potrzebujesz
 • Praca na konstelacjach GPS, GLONASS, Galiileo
 • 4 dostępne tryby z korekcją różnicową, maksymalna dokładność do 1 cm
 • Możliwość instalacji i podłaczenia do własnego smartfona z systemem Android